Czterech do Plusa

Magdalena Wierzchowska
18-04-2011, 00:00

W tym tygodniu zarząd Polkomtela zaplanował dwa spotkania z inwestorami. Oferty mają złożyć 6 maja.

W tym tygodniu zarząd Polkomtela zaplanował dwa spotkania z inwestorami. Oferty mają złożyć 6 maja.

Zarząd Polkomtela, operatora sieci Plus, spotka się z funduszem private equity Apax i szwedzką TeliąSonerą.

W ubiegłym tygodniu zarząd spotkał się z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, kontrolującym Cyfrowy Polsat i norweskim Telenorem. Ten pojawił się na spotkaniu w towarzystwie funduszu Bain Capital, który również znalazł się na krótkiej liście chętnych do kupna Polkomtela.

Z wyścigu o kupno Plusa wycofał się fundusz Kohlberg Kravis Roberts Co (KKR). Nie jest do końca jasne stanowisko Providence Equity Partners, ale w dwóch źródłach usłyszeliśmy, że także skapitulował. Na rynku jest mnóstwo plotek temat kurczącej się listy chętnych do kupna Polkomtela. Jedni mówią, że akcjonariusze Polkomtela (PKN Orlen, PGE, KGHM Polska Miedź, Węglokoks i brytyjski Vodafone) zapowiedzieli inwestorom, że nie będą w ogóle rozpatrywać ofert wiążących poniżej 15 mld zł (wstępne oferty wynosiły 16-18 mld zł). Inne plotki mówią, że fundusze zniechęciło zapewnienie akcjonariuszy, zależnych po części od skarbu państwa, że nie zgadzają się na refinansowanie ofert kupna Polkomtela długiem operatora sieci Plus. To standardowa procedura w wypadku private equity.

Po zakończeniu rozmów z zarządem, inwestorzy będą mieli dwa tygodnie na analizę dokumentów Polkomtela. Oferty wiążące mają się pojawić na stole 6 maja. Dopiero wtedy będzie wiadomo kto z kim startuje po Plusa. I co najważniejsze — skąd ma pieniądze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czterech do Plusa