Cztery tysiące na początek

DCZ
opublikowano: 01-06-2007, 00:00

Młodzi ludzie chcieliby pracować w firmach, gdzie panuje dobra atmosfera i można rozwijać swoje umiejętności. Na początek — za 4235 zł.

Młodzi ludzie chcieliby pracować w firmach, gdzie panuje dobra atmosfera i można rozwijać swoje umiejętności. Na początek — za 4235 zł.

W rankingu „Kariera z pracodawcą”, przeprowadzonym przez Grupę Modus (wydawca publikacji „Kariera” i serwisu www.kariera.com.pl), na pytanie o najlepszego pracodawcę odpowiadało 2368 studentów i absolwentów oraz 93 przyuczelniane biura karier. Studentów pytano także o czynniki decydujące o wyborze najlepszego pracodawcy i ważne przy wyborze przyszłej pracy.

Przy wyborze firmy żacy największą uwagę zwracali na jej popularność i aktywność na rynku. Wskazane przez nich przedsiębiorstwa dają, ich zdaniem, możliwość rozwoju kariery. Najchętniej podjęliby pracę w IT i telekomunikacji, finansach i bankowości oraz w PR i reklamie. Mało popularny jest sektor dóbr szybko zbywalnych, a najmniej — ubezpieczeniowy.

Od ubiegłego roku radykalnie zmieniły się upodobania studentów co do działów, w których chcieliby pracować. Poprzednio na pierwszym miejscu był dział promocji i reklamy (spadł na czwarte miejsce), a teraz króluje produkcja, za którą znalazły się: marketing i badania rynku oraz administracja.

Przy wyborze przyszłej pracy ankietowani będą zwracali uwagę głównie na dobrą atmosferę, wynagrodzenie, możliwość dokształcania oraz zatrudnienie na umowę o pracę. Marzy im się spore wynagrodzenie. Średnio chcieliby zarabiać na początek 4235 zł brutto, a po roku 7156 zł. Płaca gwarantująca im oczekiwany poziom życia to 13 tys. zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu