Czwarte urodziny węgierskich linii

AH
21-08-2008, 00:00

Minęły cztery lata od rozpoczęcia przez Wizz Air działalności w Polsce. Pierwszy samolot przewoźnika wystartował z Katowic w maju 2004 r.

Minęły cztery lata od rozpoczęcia przez Wizz Air działalności w Polsce. Pierwszy samolot przewoźnika wystartował z Katowic w maju 2004 r.

Powód do świętowania podwójny, bo przed tygodniem minęła czwarta rocznica działalności WizzAir w porcie lotniczym w Gdańsku. Urodziny są oczywistą okazją do podsumowań. WizzAir lata z dziewięciu baz operacyjnych w Europie, obsługuje ponad sto tras i dotychczas przewiózł 12 mln pasażerów. Operuje głównie w Europie Środkowej i Wschodniej, a Polska jest najważniejszym i największym rynkiem, na którym działa.

Port lotniczy w Gdańsku był trzecią z czterech baz operacyjnych przewoźnika w Polsce. Przez cztery lata WizzAir przewiózł na trasach z i do tego miasta 1,7 mln pasażerów.

— W tym roku przewieziemy na trasach z i do Gdańska ponad milion pasażerów, a w kolejnym roku liczba ta zwiększy się o jedną czwartą — zapowiada Natasa Kazmer, dyrektor ds. komunikacji w WizzAir.

Spółka zamierza przewieźć w tym roku na trasach z i do Polski 4 mln pasażerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Czwarte urodziny węgierskich linii