Czwartek był spokojnym dniem na giełdach w Azji

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 03-04-2003, 09:59

Żaden z głównych azjatyckich indeksów nie zmienił się w czwartek o więcej niż 1 proc. Najsłabsza była giełda w Tokio, gdzie poważnie spadła wycena banków.

Ciosem dla japońskiego rynku były wyniki roczne Mitsubishi Tokyo Financial Group. Zamiast 165 mld JPY strat zapowiadanych w listopadzie, spółka prawdopodobnie zakończyła rok obrotowy 405 mld JPY strat. Indeks Topix Banks spadł w tym tygodniu o 6,5 proc., a trzy z czterech największych banków zanotowały historyczne minima cenowe.

Dużo lepsze nastroje panowały wśród eksporterów, których cieszą sukcesy USA na irackim froncie. Od doniesień z wojny zależą nastroje amerykańskich konsumentów, głównych odbiorców azjatyckich towarów. Zwyżkom w Korei i na Tajwanie przewodzili Samsung Electronics i Taiwan Semiconductor Manufacturing, producenci chipów.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czwartek był spokojnym dniem na giełdach w Azji