Czwartkowy dwugłos z resortu finansów

DI
18-06-2009, 13:34

"Rozważana jest niewielka podwyżka deficytu budżetowego" - powiedziała Elżbieta Chojna-Duch, wiceminister finansów, dla TVN CNBC Biznes.

Jak dodała, ministerstwo nie przewiduje zmiany podatków, natomiast niewielka podwyżka deficytu budżetowego jest możliwa.

W czwartek rano prasa przytaczała wypowiedź innej wiceminister resortu finansów, Elżbiety Suchockiej-Roguskiej, która stwierdziła, że "podniesienie tegorocznego deficytu będzie konieczne". Zdaniem cytowanej Suchockiej-Roguskiej, rząd nie zdecyduje się na zmiany w podatkach, a ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta 7 lipca br.

Wypowiedź Elżbiety Suchockiej-Roguskiej nie znalazła odzwierciedlenia na rynku walutowym, ale została uwględniona w komentarzach analityków rynku. To sprawiło, że autorka wypowiedzi zdementowała swoje słowa w TVN CNBC: „Nie wypowiadałam się nt. nowelizacji budżetu na 2009 r.”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Czwartkowy dwugłos z resortu finansów