Czy są dotacje dla doradcy finansowego?

opublikowano: 07-01-2011, 12:31

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelnika "PB":

Bogusława Mazurek, Accreo Taxand
Bogusława Mazurek, Accreo Taxand
None
None

Czy istnieje możliwość otrzymania dotacji na otwarcie działalności gospodarczej w charakterze doradcy finansowego/ pomoc doradcy finansowego? Czy istnieje możliwość otrzymania dotacji na zakup auta?


Odpowiada Bogusława Mazurek, menedżer  Działu Doradztwa Europejskiego w Accreo Taxand:

Wymieniona przez Pana działalność gospodarcza może zostać objęta wsparciem ze środków unijnych. Jako, że nie prowadzi Pan działalności transportowej, wydatkiem kwalifikowanym mógłby być również samochód, pod warunkiem że jego zakup jest niezbędny do realizacji projektu inwestycyjnego w Pana firmie.

Ponieważ firma działa na rynku dłużej niż rok, to powinien Pan ubiegać się o wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa w którym prowadzona jest działalność. Przykładowo, dla województwa Mazowieckiego będzie to Działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Skierowane jest ono do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, chcących zainwestować w rozbudowę i unowocześnienie przedsiębiorstwa. Tutaj odpowiednią jednostką udzielającą informacji na temat procedury aplikowania o fundusze i rozliczania kosztów kwalifikowanych jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. W ramach każdego województwa właściwa instytucja realizuje programy dla przedsiębiorców. Informacji należy szukać na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ww.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane