Czy są dotacje na salon piękności?

opublikowano: 07-09-2010, 06:48

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Zobacz więcej

Dayana Napoles-Grabek, Europejskie Centrum Przedsiębiorczości

Pytanie Czytelnika "Pulsu Biznesu":

Czy są dotacje na salon fryzjerski i solarium?

Odpowiada Dayana Napoles-Grabek, kierownik projektów w Europejskim Centrum Przedsiębiorczości:

Z pytania nie wynika jednoznacznie czy działalność gospodarcza jest już prowadzona, czy dopiero ma zostać rozpoczęta. W pierwszym przypadku  odpowiednie będzie działanie wspierające przedsiębiorczość w ramach tzw. Regionalnego Programu Operacyjnego. Szczegółowe informacje nt. istniejących możliwości dofinansowania w danym województwie można uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim.
W drugim przypadku radzę skorzystać z działania 6.2 „Rynek pracy otwarty dla wszystkich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). Instytucją Wdrażającą POKL jest Urząd Marszałkowski  lub Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.
Jednorazowe wsparcie dla bezrobotnych można uzyskać także z Urzędu Pracy na założenie własnej działalności gospodarczej. Wysokość  dofinansowania  nie powinno przekroczyć 6-krotnośćci przeciętnego wynagrodzenia. Wniosek należy złożyć do Starosty.
Kolejną możliwością jest działanie 3.1.2 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Wnioskować o dofinansowanie mogą m.in. osoby fizyczne, podejmujące lub już prowadzące działalność gospodarczą na obszarach wiejskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy są dotacje na salon piękności?