Skąd wziąć dotacje na agroturystykę?

opublikowano: 30-08-2010, 06:00

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelnika "Pulsu Biznesu":

Radosław Ciechański, KPMG
Radosław Ciechański, KPMG
None
None

Kupiliśmy z Małżonką ziemię rolną. Jesteśmy w trakcie załatwiania aspektów technicznych pozwalających na zabudowę. Chcielibyśmy wybudować i uruchomić gospodarstwo agroturystyczne i może połączyć to z salą weselną. 400 metrów od zakupionej ziemi. Mamy kilku hektarową działkę ze stawami, które chcielibyśmy wykorzystać w agroturystyce. Czy możemy zabiegać o jakiekolwiek dotacje unijne? Nie mamy w tym temacie żadnego rozeznania a informacje w Internecie są sprzeczne.

Odpowiada Radosław Ciechański, senior konsultant w KPMG:

Dotacje na działalność związaną z agroturystyką (usługi turystyczne oraz związane ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem, w tym wynajmowanie pokoi w budynku mieszkalnym oraz sprzedaż posiłków domowych lub świadczenie innych usług związanych z pobytem turystów w gospodarstwie rolnym) jako działalność dodatkową w stosunku do działalności rolniczej można pozyskać w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie 3.1.1 „Różnicowanie w kierunku rozwoju działalności nierolniczej”. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50% wartości kosztów kwalifikowanych. Maksymalna kwota pomocy na jeden projekt nie może przekroczyć 100 tys. zł. Obecny nabór wniosków rozpoczął się 24 sierpnia 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane