Czy wiesz, że...

Materiał partnera cyklu
19-12-2011, 00:00

…coraz więcej części samochodowych wytwarzanych jest z polipropylenu?

Polipropylen spieniony to wyjątkowo wytrzymała pianka powstała z luźnych, nie- połączonych ze sobą granulek, którym można nadać dowolne kształty. Najczęściej polipropylen wykorzystywany jest w branży motoryzacyjnej — zarówno do produkcji części samochodowych, jak i do ich transportu w tzw. opakowaniach wielokrotnego użycia — kontenerach.

Na całym świecie jest zaledwie kilkanaście firm wytwarzających produkty z polipropylenu spienionego. Choć rynek jest mały, to produkty z polipropylenusą niezbędne do prawidłowego funkcjonowania samochodów. Jednym z europejskich liderów jest polska spółka Izo-Blok z Chorzowa.

Co roku dwie chorzowskie fabryki opuszcza około 10 mln części do większości marek samochodów produkowanych w Europie. Są to m.in. zderzaki, elementy deski rozdzielczej, zagłówki, elementy fotelików dla dzieci, części wypełniające bagażnik i wiele innych.

Na 22 grudnia 2011 r. zaplanowano debiut firmy na rynku NewConnect. W pierwszej połowie 2012 r. Izo-Blok zamierza sfinalizować przejęcie niemieckiej spółki działającej w tej samej branży. Dzięki temu jej moce produkcyjne i sprzedaż zwiększą się o około 300 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czy wiesz, że...