Czytasz dzięki

Czynsze nadal będą spadać

Agnieszka Zielińska
opublikowano: 14-09-2010, 08:07

Eksperci są dziś zgodni co do tego, że  najem powoli przestaje być opłacalny, a zwłaszcza, gdy wynajmowana nieruchomość finansowana jest z kredytu.

Powodów jest co najmniej kilka. Z danych serwisu wynajem.pl wynika, że w lipcu na rynku było 29 tys. ofert, a w sierpniu już ponad 33 tys. Duża podaż wpływa na obniżenie stawek najmu. Po drugie rynek jest niestabilny. Najczęściej najemcami są studenci, osoby samotne lub młode małżeństwa. Według Julii Siewak, eksperta portalu wynajem.pl, w każdym z miast najbardziej poszukiwane są lokale położone w sąsiedztwie wyższych uczelni i bibliotek akademickich. Żacy są najliczniejszą grupą wśród najemców i zazwyczaj nie są zbyt majętni. Ponadto wynajmujący czerpią dochód najczęściej przez 9-10 miesięcy, czyli tyle ile trwa rok akademicki. Przez 2-3 miesiące wakacji mieszkanie stoi bardzo często puste i trzeba do niego dokładać. Innym minusem wynajmowania studentom jest zdaniem ekspertów rzadka możliwość pobrania opłat za dłuższy okres.

Zobacz więcej

Najczęściej najemcami są studenci, osoby samotne lub młode małżeństwa.

Więcej we wtorkowym Pulsie Biznesu.

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Polecane