Czyste powietrze wchodzi do gmin

opublikowano: 10-07-2019, 22:00

Program wsparcia „Czyste powietrze”, którego budżet w perspektywie 10 lat ma wynieść 103 mld zł, spotkał się z falą krytyki — Komisja Europejska i Bank Światowy mają zastrzeżenia co do tempa jego realizacji.

— Realizujemy program zgodnie z harmonogramem. Mamy już prawie 70 tys. wniosków na 1,5 mld zł i 28 tys. decyzji o wsparciu. Włączamy gminy do dystrybucji tych pieniędzy — mówi „PB” Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Resort zapowiada, że zacznie podpisywać pierwsze umowy z gminami jeszcze w tym tygodniu — z samorządami Mazowsza. Wnioski o wsparcie na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w domach jednorodzinnych na razie będzie można jednak składać tylko w wybranych gminach. — Na początku włączamy do współpracy tylko te, które zgłosiły się na ochotnika. Chcemy pilotażowo sprawdzić koszty i efekty realizacji programu — wyjaśnia Henryk Kowalczyk.

600 gmin - tyle gmin zgłosiło się na ochotnika do programu „Czyste powietrze”.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy