Czyżewski chce jak najszybciej wprowadzić PZU na GPW

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 07-04-2003, 08:01

WARSZAWA (Reuters) - Nowy minister skarbu państwa, Piotr Czyżewski, który zastąpił w ubiegłą środę na tym stanowisku Sławomira Cytryckiego, powiedział, że będzie dążył do jak najszybszego rozpoczęcia oferty publicznej PZU SA.

"Chciałbym jak najszybciej uruchomić ofertę PZU" - powiedział Czyżewski w audycji Sygnały Dnia w Polskim Radio. Dodał, że spotka się w poniedziałek z prezesem PZU.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń był ogniskiem sporu, który doprowadził do dymisji Cytryckiego, domagającego się odwołania szefa PZU, Zdzisława Montkiewicza. Czyżewski stwierdził również, że będzie się starał by tegoroczne wpływy z prywatyzacji okazały się takie jak projekcje budżetowe.

"Zrobimy wszystko by budżet wykonać" - dodał. Na 2003 rok rząd założył przychody prywatyzacyjne rzędu 9,1 miliarda złotych, ale szanse na ich zrealizowanie są raczej niewielkie.

Rząd stoi przed koniecznością prywatyzacji borykającej się z potężnymi problemami branży hutniczej. Rynek czeka na ofertę publiczną PKO BP i Południowego Koncernu Energetycznego. Do prywatyzacji przeznaczono też niełatwe projekty takie jak Bank Gospodarki Żywnościowej, czy Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

((Autor: Kuba Kurasz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Reuters Messaging: kuba.kurasz.reuters.com @reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Czyżewski chce jak najszybciej wprowadzić PZU na GPW