D/S Norden oferuje ekologiczne rejsy

opublikowano: 02-12-2018, 22:00

Jedna z najstarszych firm żeglugowych w Danii twierdzi, że zainaugurowała nowy trend — podróże statkami na biopaliwo.

Z informacji opublikowanej przez BBC wynika, że pierwszy na świecie taki rejs przez morze odbył się we wrześniu. Statek należący do D/S Norden przepłynął z Danii do Estonii, wykorzystując jedynie napęd na biopaliwo. Jan Ribo, główny dyrektor wykonawczy firmy, chce zaoferować klientom ekologiczne rejsy na szerszą skalę już na początku przyszłego roku.

— Piękno tego rozwiązania polega na tym, że możemy wykorzystać te same statki co dzisiaj i spalać w nich biopaliwo zamiast ropy — powiedział Jan Ribo.

Szacuje się, że rejsy statków są odpowiedzialne za ponad 2 proc. globalnej emisji dwutlenku węgla, ale wraz z rozwojem handlu międzynarodowego ta statystyka może wzrosnąć. Biopaliwo, podobnie jak ropa naftowa, również podczas spalania przyczynia się do emisji, ale — jak twierdzi Dirk Kronemeiier, założyciel produkującej biopaliwo firmy biotechnologicznej Good Fuels — jest ona znacznie niższa niż w przypadku ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu