Daimler odnotował wzrost zysku kwartalnego

opublikowano: 24-10-2019, 16:40

Niemiecki producent luksusowych samochodów, koncern Daimler odnotował niewielki wzrost zysku w III kwartale 2019 r., donosi Reuters.

Zysk grupy przed odsetkami i podatkami (EBIT) wzrósł o 8 proc. do 2,69 mld EUR, w porównaniu z 2,49 mld EUR w III kw. ubiegłego roku. Stało się tak dzięki 8 proc. wzrostowi sprzedaży samochodów luksusowych i solidnym przepływom pieniężnym.

Daimler zapowiedział, że dokona przeglądu kosztów po spadku marży w samochodach Mercedes-Benz do 6 proc. z 6,3 proc. rok wcześniej z powodu problemów produkcyjnych związanych z Mercedesem GLS i dlatego, że samochody były wyposażone w kosztowne filtry wydechowe.

Daimler ma przedstawić szczegółową prezentację strategii i kosztów 14 listopada, a dyrektor finansowy Harald Wilhelm powiedział, że inwestorzy nie powinni spodziewać się zmiany strategii.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy