Daimler szuka oszczędności rzędu 6 mld EUR

opublikowano: 18-04-2019, 14:18

Daimler, niemiecki koncern motoryzacyjny do którego należy m.in. marka luksusowych samochodów Mercedes, poszukuje możliwości zaoszczędzenia 6 mld EUR i zwiększenia zysków do 2021 r., informuje Reuters powołując się na publikację w Manager Magazin.

Magazyn nie ujawnia swojego źródła, ale już wcześniej Ola Kaellenius, który w maju obejmie funkcję dyrektora naczelnego koncernu zapowiadał, że skupi się na redukcji kosztów i oszczędnościach.

Centrala koncernu Daimler w Stuttgarcie
Zobacz więcej

Centrala koncernu Daimler w Stuttgarcie fot. Bloomberg

Już w lutym spółka deklarowała swoją determinację do zmniejszenia kosztów po spadku zysku operacyjnego w czwartym kwartale aż o 22 proc. Wynikało to z negatywnego wpływu wojen handlowych, rosnących kosztów rozwoju samochodów elektrycznych i spadku koniunktury w przemyśle.

Dodatkowo, negatywnie na wyniki wpłynęła sprawa około 30 tys. samochodów Mercedes-Benz wyprodukowanych w fabryce w Tuscaloosa w Alabamie, które miały problemy z elektroniką.

Opóźniona produkcja w Tuscaloosa doprowadziła do niedoboru przychodów w wysokości około 2 mld EUR i może obniżyć zyski w pierwszym kwartale nawet o pół miliarda euro, twierdzi Manager Magazin.

Daimler ma opublikować wyniki za pierwszy kwartał 26 kwietnia.

Daimler planuje również stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2040 r., przyrzekając, że wszystkie nowe samochody, metody produkcji i dostawcy będą działać w sposób, który nie powoduje emisji dwutlenku węgla. A to kolejne poważne koszty

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy