Daj choince drugie życie

opublikowano: 20-12-2019, 18:00

Dzisiejszy odcinek „Pomysłu na biznes” jest wyjątkowy, bo już świąteczny. A wiadomo, że skoro są święta, to musi być także choinka. Okazuje się jednak, że bożonarodzeniowe drzewko wcale nie musi być kupione, może być…wypożyczone. I właśnie taką wypożyczalnię choinek teraz Wam pokażemy.

- Aby wypożyczyć od nas choinkę, przede wszystkim trzeba się na to zdecydować. Jak już jesteśmy zdecydowani, to albo można przyjść do nas osobiście, wybrać konkretną choinkę i ją zarezerwować, albo można zrobić to przez internet. Wchodzi się na stronę, wybiera rozmiar choinki, gatunek drzewa, ustala się czy odbiór będzie osobisty czy wolimy drzewko z dostawą do domu. Potem następuje płatność, dostarczenie drzewka we wskazanym czasie i mamy choinkę na święta w domu. Po świętach choinka jest odbierana, a klientom zwracana jest kaucja – wyjaśnia Romuald Wdowiak, współwłaściciel Wypożyczalni Choinek, www. wypozyczalniachoinek.pl.

W wypożyczalni można zamówić również gotowe, ubrane drzewko. Na takie rozwiązanie decydują się jednak najczęściej firmy. Niezależnie od wybranego rozwiązania, choinki wypożyczane są na maksymalnie dwa tygodnie. Co dzieje się z nimi później?

- Kiedy odbieramy choinki od klientów, zawozimy je najpierw na pole lub na nasz plac, niektóre, bardzo mocno przegrzane, trafiają do nieogrzewanych tuneli, żeby mogły tam przezimować i doczekać wiosny. Później drzewka trafiają do szkółki, są ponownie sadzone i nawadniane – mówi właściciel wypożyczalni. 

Więcej o choinkowym biznesie w materiale wideo. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane