Dalajlama oddaje hołd papieżowi

Polska Agencja Prasowa SA
08-04-2005, 08:39

Duchowy przywódca Tybetańczyków , dalajlama oddał w piątek rano hołd Janowi Pawłowi II, podkreślając iż papież był nie tylko przywódcą jednej wielkiej religii lecz także po prostu dobrym człowiekiem.

Duchowy przywódca Tybetańczyków , dalajlama oddał w piątek rano hołd Janowi Pawłowi II, podkreślając iż papież był nie tylko przywódcą jednej wielkiej religii lecz także po prostu dobrym człowiekiem.

Dalajlama zaapelował do wszystkich ludzi na świecie by realizowali wielką spuściznę papieża: posłanie pokoju. Jest niezwykle ważne byśmy przyjęli wszystkie posłania i wskazania, jakie sam realizował i następnie pozostawił nam Jan Paweł II" - powiedział duchowy przywódca Tybetańczyków, wymieniając trzy główne idee, na jakie wskazywał papież: pokój, równość i umacnianie duchowych wartości.

W niedzielę dalajlama ofiarował specjalne modlitwy za papieża Jana Pawła II.

Podkreślił, że darzył papieża wielkim szacunkiem. Jak powiedział, łączyła go z papieżem wspólna płaszczyzna, wynikająca z tego, że Ojciec Święty miał "doświadczenia z Polski, niegdyś komunistycznego kraju", zaś duchowy przywódca Tybetu - swoje "problemy z komunistami".

"Papież podobnie jak ja czuł, że jako ludzie potrzebujemy nie tylko rozwoju materialnego, ale także duchowości. Rozwój materialny zapewnia nam komfort fizyczny, ale posiadamy także jedyną w swoim rodzaju inteligencję i umysł, których w pełni nie zaspokoją dobra materialne. Zarówno publicznie jak i prywatnie, papież zawsze podkreślał wagę duchowych wartości, wspólnie niepokoiliśmy się, że młodsze pokolenie traci nimi zainteresowanie" - mówił dalajlama.

W piątek dalajlama wypowiadał się w Tokio, gdzie rozpoczął 12-dniową wizytę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Dalajlama oddaje hołd papieżowi