Czytasz dzięki

Dalio: czas gra na korzyść Chin

opublikowano: 13-10-2020, 09:30

Ray Dalio, założyciel Bridgewater Associates i guru amerykańskich inwestorów jest przekonany, że Chiny mają przewagę nad USA w szeregu ważnych spraw.

- Czas gra korzyść Chin, a nie USA, w wielu sprawach – powiedział Dalio podczas dyskusji w trakcie Milken Institute Global Conference. – Nowa administracja będzie musiała sobie poradzić z trudną sytuacją, że przeznaczenie jest po stronie wzrostu Chin oraz tego, że będzie im się prawdopodobnie lepiej wieść – dodał.

Ray Dalio
Bloomberg

Dalio podkreślił, że gospodarka Chin wychodzi z kryzysu szybciej niż amerykańska oraz że oferty chińskich spółek wchodzących  na giełdę przyciągają coraz więcej kapitału. Zwrócił również uwagę, że wyższe stopy w Chinach stawiają je w lepszej sytuacji, bo „nie muszą drukować pieniędzy”. 

71-letni Dalio już w lipcu ostrzegał przed wybuchem „kapitałowej wojny” między USA i Chinami, na której może stracić dolar amerykański. Obecnie podtrzymał te ostrzeżenie.

- Zobaczymy umiędzynarodowienie renminbi, którego rozmyślnie nie było wcześniej, bo jest zagrożeniem dla amerykańskiego porządku świata – powiedział twórca największej na świecie firmy zarządzającej funduszami hedgingowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane