Dalkia znów zmieni szyld

Warszawiacy, poznaniacy i łodzianie będą od stycznia dostawać ciepło od Veolii. To nowa nazwa obecnej Dalkii.

Na rachunkach za ciepło klienci zobaczą nową nazwę, ale dostawca będzie ten sam. Zmiana szyldu wynika ze zmian właścicielskich na poziomie ponadnarodowym. Francuskie firmy Veolia i EdF, które były akcjonariuszami grupy Dalkia, postanowiły w zeszłym roku podzielić biznes między siebie. EdF przejął całą działalność Dalkii we Francji, a międzynarodową działalnością zajęła się Veolia.

— Do rebrandingu dojdzie w styczniu 2015 r. Wszystkie spółki grupy Dalkia w Polsce dostaną logo Veolia, ale ich nazwy będą różne — podaje Magdalena Kempiński, dyrektor komunikacji w Dalkia Polska.

Dalkia dostarcza ciepło w 40 miastach Polski, w tym w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. W przypadku Warszawy decyzję o zmianie nazwy z Dalkia Warszawa na Veolia Energia podejmie walne zgromadzenie 17 grudnia.

Dalkia nie podaje budżetu, który przeznacza na rebranding. Poprzedni przeprowadziła w 2012 r., kiedy zmieniała nazwę ze SPEC, czyli Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, na Dalkię. Zmiana też wynikała ze zmian właścicielskich — Dalkia kupiła wówczas SPEC w ramach prywatyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane