Dalszy odpływ pieniędzy z rynku kryptowalut

opublikowano: 15-06-2021, 05:51

W ubiegłym tygodniu pieniądze nadal odpływały z rynku kryptowalut oraz opartych na nich produktów inwestycyjnych, informuje Reuters powołując się na raport CoinShares.

W tygodniu zakończonym 11 czerwca odpływ pieniędzy z rynku kryptowalut oraz opartych na nich produktów inwestycyjnych wyniósł 21 mln USD. Od połowy maja łącznie sięgnął 267 mln USD, poinformowała firma zarządzająca aktywami cyfrowymi.

Według CoinShares, w ubiegłym tygodniu największy odpływ pieniędzy zanotował ether. Wyniósł 12,7 mln USD. Odpływ z rynku bitcoina osłabł do 10 mln USD po tym jak tydzień wcześniej sięgał 141 mln USD. CoinShares zwraca uwagę, że aktywność handlu produktami opartymi na bitcoinie wzrosła o 43 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Kurs bitcoina w poniedziałek po raz pierwszy od dwóch tygodni przekroczył 40 tys. USD. Jako powód wskazywana jest deklaracja Elona Muska złożona podczas weekendu. Szef Tesli zapowiedział, że spółka przywróci możliwość płacenia kryptowalutą jeśli do jej kreacji będzie wykorzystywana energia z odnawialnych źródeł. Bitcoin drożeje we wtorek rano o 4,1 proc. do 40444,10 USD.

Kurs ethera rośnie obecnie o 4,7 proc. do 2591,66 USD. Rekordową wysokość osiągnął 12 maja kiedy doszedł do 4380,64 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane