Damodaran: cena bitcoina może być uzasadniona

opublikowano: 25-10-2017, 07:27
aktualizacja: 25-10-2017, 07:27

Cena bitcoina może być uzasadniona jeśli będzie wykorzystywany jako waluta w codziennych transakcjach, twierdzi Aswath Damodaran, profesor nowojorskiej Stern School of Business, nazywany „dziekanem wycen Wall Street”.

- Uważam, że lepszą ścieżką dla bitcoina jest stanie się cyfrowym pieniądzem. Pieniądzem, który można zabrać w podróż i korzystać z niego do kupowania i sprzedawania rzeczy. Jeśli tak się stanie, wtedy jego wycena będzie dla mnie OK. – powiedział Damodaran w CNBC. – Jeśli tak się nie stanie, nie widzę jak bitcoin mógłby mieć moc złota. Byłby tylko kolejną przelotną modą. Zastąpiłaby go inna cyfrowa waluta – dodał.

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin Bloomberg

Kurs bitcoina przekroczył 6100 USD w ostatni weekend. Od początku roku wzrósł sześciokrotnie. Obecnie notowany jest po ok. 5498 USD.

- Myślę, że powinniśmy przestać mówić o tym jak mocno zdrożał przez ostatni rok. Dobra waluta nie jest czymś, czym można się przechwalać jak dużo się na tym zarobiło – stwierdził Damodaran. – Wycena zależy od tego jak wykorzystywany jest jako pieniądz – dodał.

Zwrócił uwagę, że duża zmienność powoduje iż sprzedawcy akceptujący bitcoina nie są w stanie podać ceny aż do momentu transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu