Amerykańscy inwestorzy nadal nie wykazują ochoty do zwiększonych zakupów akcji. Mimo dobrych danych makroekonomicznych oraz zgodnej z oczekiwaniami decyzji Fed o utrzymaniu wysokości stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, zakończenie notowań na NYSE i Nasdaq znów zdominowała podaż.
W pierwszej części notowań na giełdach panowały dobre nastroje. Wywołała je wiadomość o największym od niemal 20 lat wzroście wydajności pracy w pierwszym kwartale tego roku przy jednoczesnym rekordowym spadku jej kosztów. Oba główne indeksy rosły.
Po wiadomości o utrzymaniu przez Fed stóp na dotychczasowym poziomie oba główne indeksy zaczęły lekko się osuwać. Większa wyprzedaż nastąpiła dopiero w końcówce sesji.
Wśród spółek z indeksu Dow Jones wzrostami wyróżniały się papiery koncernów lotniczo-zbrojeniowych United Technologies i Honeywell. Pierwszy poinformował o utrzymaniu prognozy tegorocznych zysków. Drugi ma to podobno zrobić jutro.