Dane makro przeceniają indeksy amerykańskich giełd

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 24-08-2005, 16:17

Podane przez rozpoczęciem sesji na amerykańskich giełdach dane makro oraz utrzymujące się na wysokim poziomie ceny ropy ustawiły pierwszą fazę notowań, która cechuje się zdecydowaną przewagą sprzedających.

Podane przez rozpoczęciem sesji na amerykańskich giełdach dane makro oraz utrzymujące się na wysokim poziomie ceny ropy ustawiły pierwszą fazę notowań, która cechuje się zdecydowaną przewagą sprzedających.

Podane przez Departament Handlu dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku niemiło rozczarowały. W lipcu ich wartość obniżyła się aż o 4,9 proc. w porównaniu do czerwca, notując największy miesięczny spadek od stycznia 2004 r. Analitycy co prawda oczekiwali spadku, ale jedynie o 1,5 proc. Podobnie sytuacja przedstawiała się z zamówieniami nie uwzględniającymi środki transportu. Dane wywołały z miejsca przecenę dolara, co w dłuższej perspektywie może poprawić kondycję eksporterów.

Podobnie jak w Europie, spada wycena papierów BHP Billiton, największej na świecie spółki górniczej. Mimo rekordowych zysków w roku finansowym 2004/05 firma rozczarowała poziomem zadeklarowanej dywidendy. Na wartości lekko traci kurs akcji News Corp. Firma zapowiedziała sprzedaż holenderskiego nadawcy radiowego Sky Radio.

Zaskakująca może być przecena akcji najpopularniejszej wyszukiwarki sieciowej, Google. Firma poinformowała oficjalnie o uruchomieniu komunikatora internetowego Google Talk, który pozwala m.in. na rozmowy telefoniczne przez Internet.

O ponad 7 proc. rośnie natomiast wycena udziałów RF Micro Devices. Analitycy Lehman Brothers podnieśli do „przeważaj” ocenę atrakcyjności inwestycyjnej dostawcy urządzeń bezprzewodowych.

Z kolei ponad 5 proc. zyskują na wartości papiery Myriad Genetics, po tym jak Merrill Lynch podniósł do „kupuj” rating nierentownej do tej pory spółki medycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Dane makro przeceniają indeksy amerykańskich giełd