Dane makroekonomiczne przeceniły indeksy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-03-2007, 00:00

O wtorkowej korekcie na amerykańskich giełdach przesądziły dane makro. Po nieco rozczarowujących danych z rynku nieruchomości (sprzedaż nowych domów), tym razem inwestorzy czekali na publikację wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów. Co prawda specjaliści oczekiwali pierwszego od pięciu miesięcy spadku, jednak jego skala przerosła pesymistyczne prognozy. Zamiast bowiem poziomu 108,6 pkt. opadł on do 107,2 pkt wobec 111,2 pkt. w lutym.

Te doniesienia wymusiły przewagę strony podażowej. Wzmacniały ją dodatkowo słabe wyniki kwartalne Lennar, jednego z potentatów na rynku budowlanym, sugerujące znaczące schłodzenie koniunktury w tym sektorze gospodarki. W średniej Dow Jones spora strata stała się też udziałem największego na świecie detalisty: Wal-Mart Stores. Na rynek dotarły plotki, że należąca do giganta brytyjska firma Asda może złożyć ofertę przejęcia rywala — J. Sainsbury. Koszt takiej operacji szacowany jest na 20 mld USD.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu