Dane makroenomiczne ustawią handel na rynkach

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 25-08-2008, 00:00

W najbliższych dniach nie zabraknie danych makroekonomicznych, które mogą wpływać na rynek walutowy. Warto się im przyjrzeć, bo ważą się losy notowań EUR/USD. Inwestorzy będą studiować informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości (sprzedaż na rynku pierwotnym i wtórnym, indeks S&P/Case-Shiller), raporty o lipcowych przychodach i wydatkach Amerykanów oraz indeksy Uniwersytetu Michigan i Conference Board.

Największy wpływ na decyzje inwestycyjne mogą mieć zweryfikowane dane o dynamice PKB w II kwartale oraz protokół z ostatniego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych. Informacje z Ameryki uzupełni sierpniowy odczyt indeksu klimatu gospodarczego niemieckiego instytutu Ifo. To ważny wskaźnik, bo dane wyraźnie lepsze od prognozowanych mogłyby zmniejszyć obawy o sytuację niemieckiej gospodarki, istotnie wspierając europejską walutę. Ewentualne prognozy, stawiane na podstawie analizy technicznej, sugerują, że dolar powinien nieznacznie się osłabić.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu