Dane z Europy wspierają Wall Street

WST
10-07-2012, 15:42

Wtorkowe notowania na rynku kasowym Wall Street toczyły się w pierwszej fazie przy przewadze strony popytowej. Jednak szybko zapał byków wyparował i znów zrobiło się czerwono.

Przy braku istotnych odczytów z rodzimego rynku, inwestorzy na amerykańskich giełdach większą uwagę zwracają do doniesienia z innych gospodarek. Pozytywnie przy tym przyjęli informację o nadspodziewanie dobrych odczytach dotyczących produkcji przemysłowej i wytwórczej na Wyspach Brytyjskich i we Włoszech. Z nadzieją odniesiono się również do zgody na pomoc dla hiszpańskich banków.

Po około godzinie wzrostowego handlu sytuacja zaczęła się zmieniać na niekorzyść kupujących, a indeksy zeszły poniżej poziomów z poniedziałkowego zamknięcia.

Wczoraj rozpoczął się sezon publikacji raportów finansowych za miniony kwartał. Tradycyjnie wśród największych spółek jako pierwszy dokonaniami pochwalił się gigant aluminiowy Alcoa. Zarówno w przypadku przychodów, jak i zysków rezultaty były lepsze od szacunków analityków.

Ciekawie może dzisiaj przebiegać notowanie akcji Intela. Spółka poinformowała, że zamierza wydać przynajmniej 4,1 mld USD na zakup udziałów w ASML, holenderskim potentacie wśród producentów urządzeń do wytwarzania układów scalonych.

Zniżkuje kurs akcji AMD, największego rywala Intela. Spółka obniżyła swoją prognozę na drugi kwartał, uzasadniając to rozczarowującą sprzedażą w Chinach i Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dane z Europy wspierają Wall Street