Czytasz dzięki

Dania oskarża Google'a o cenzurę

ARŻ, Reuters
opublikowano: 10-08-2020, 17:45

Dania nie jest zadowolona z ocenzurowania przez Google’a niektórych duńskich treści w związku z nieścisłościami dotyczącymi praw autorskich. Rząd zabiega o rozmowy z przedstawicielami spółki Alphabet na ten temat, pisze Reuters.

Google usunęło na początku sierpnia utwory duńskich artystów z YouTube’a po nieudanych negocjacjach dotyczących praw autorskich z wytwórnią muzyczną Koda.

Zobacz więcej

Google

Bloomberg

„Ogromnym wyzwaniem dla dystrybucji muzyki jest to, że dominująca platforma, taka jak YouTube, usuwa duńskie tytuły z platformy ze względu na konflikt praw” - powiedziała w oświadczeniu minister kultury Joy Mogensen.

Polityk poinformowała również, że zaprosi pracowników Google’a na spotkanie z przedstawicielami wszystkich partii politycznych, aby omówić  rolę firmy na duńskim rynku. Spółka Alphabet, czyli właściciel platformy, na razie nie odniosła się oficjalnie do sprawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane