Danske Bank nie chce kryptowalut pomimo presji klientów

opublikowano: 18-06-2021, 17:52

Największy duński bank ogłosił, że nie wycofa się z zakazu handlu kryptowalutami na swoich platformach pomimo rosnącego zainteresowania nimi ze strony klientów.

Danske Bank tłumaczy swoją decyzję brakiem transparentności i regulacji kryptowalut. Jako argument na „nie” wskazał również wielką zmienność notowań wirtualnych pieniędzy oraz ich dziwne wyceny. Duński bank dodatkowo przypomniał, że „ślad węglowy” kryptowalut jest niezgodny z krajowym celem zrównoważonej bankowości.

- Przyznajemy, że jest znaczący globalny rynek kryptowalut i wielu klientów uważa je za interesujące. Jednak jako instytucja finansowa Danske Bank z wielu powodów utrzymuje bardzo ostrożne podejście do kryptowalut - głosi oświadczenie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Danske Bank jest także czuły na wykorzystanie kryptowalut do nielegalnej działalności. Wciąż nie zakończyło się bowiem dochodzenie w sprawie „prania brudnych pieniędzy” na wielką skalę przez jego estoński oddział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane