Danske Bank obniża prognozę

opublikowano: 09-07-2019, 14:19

Zaplątany w skandal z praniem brudnych pieniędzy i dotknięty ujemnymi stopami procentowymi Danske Bank zweryfikował swoje prognozy finansowe na bieżący rok. Duńska instytucja oczekuje niższego zysku z powodu niewystarczających dochodów realizowanych z handlu oraz wzrostu kosztów związanych z przestrzeganiem przepisów i regulacji.

Pożyczkodawca spodziewa się obecnie, że tegoroczny zysk wyniesie od 13 do 15 mld DKK wobec poprzednio prognozowanych 14 do 16 mld DKK. 

Danske Bank
Zobacz więcej

Danske Bank fot. Bloomberg

Wynik netto za drugi kwartał powinien wynieść około 4 mld DKK wobec 4,36 mld mediany prognoz analityków.

Obecnie oczekujemy kontynuacji generalnie słabej dynamiki dochodów – stwierdził dyrektor finansowy Christian Baltzer. Wynika to głównie z presji na marże i warunków na rynkach finansowych, o czym świadczy słaby dochód handlowy w drugim kwartale – dodał.

Największy bank w Danii musi sobie dodatkowo radzić sobie z ujemnymi stopami procentowymi. i to już od lipca 2012 r., dłużej niż jakikolwiek inny główny kredytodawca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu