Dariusz Mioduski jedynym właścicielem Legii Warszawa

GN
opublikowano: 22-03-2017, 22:00

Zakończył się najgłośniejszy biznesowy spór ostatnich miesięcy. Dariusz Mioduski odkupił od Macieja Wandzla i Bogusława Leśnodorskiego po 20 proc. udziałów w Legia Holding i tym samym stał się jedynym właścicielem Legii Warszawa.

 Początkowo właścicielami piłkarskiego mistrza Polski był Mioduski i Leśnodorski, którzy odkupili go od ITI. We wrześniu 2014 r. do spółki wszedł Maciej Wandzel. Trio zgodnie rozwijało klub, ale potem ich wizje się rozeszły i doprowadziły do wybuchu konfliktu, który przez ostatnich kilka miesięcy negatywnie wpływał na klub. W ślad za zmianami struktury właścicielskiej poszły zmiany we władzach. Prezesem został Dariusz Mioduski, a wiceprezesem Jarosław Jankowski, były wieloletni prezes grupy Waryński, a od maja członek rady nadzorczej koszykarskiej Legii Warszawa. Bogusław Leśnodorski pozostaje w klubie jako przewodniczący rady nadzorczej. „W ciągu najbliższych miesięcy planowane jest poszerzenie składu zarządu” — czytamy w komunikacie.

"Puls Biznesu" pierwszy informował o  transakcji Dariusza Miodulskiego
Zobacz więcej

"Puls Biznesu" pierwszy informował o  transakcji Dariusza Miodulskiego Marek Wiśniewski

Tym samym potwierdziły się informacje „PB” z poniedziałku, gdzie zaprezentowaliśmy dokładnie taki scenariusz przyszłych zdarzeń. W radzie nadzorczej są również: Marian Owerko, przedsiębiorca i inwestor, współwłaściciel m.in. Bakallandu, Jerzy Kowalski, inwestor w branży nieruchomości komercyjnych, Robert Jędrzejczyk, znany prawnik, oraz żona właściciela — Anna Mioduska. Maciej Wandzel do końca sezonu pozostanie reprezentantem Legii w radzie nadzorczej Ekstraklasy. Wartość transakcji nie została ujawniona, ale według spekulacji sprzedający otrzymali za swoje pakiety po 19 mln zł. To oznaczałoby, że inwestycja w klub była niezwykle udana — nieoficjalnie wiadomo, że zainwestowali w niego po 1,6 mln zł.

JUŻ PISALIŚMY: „PB” z 20.03.2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy