Darmowa pomoc w rozwoju MŚP

opublikowano: 27-10-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na początku listopada ruszy cykl bezpłatnych konferencji dla przedsiębiorców pod hasłem „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Kiedy ruszy cykl bezpłatnych konferencji dla firm
  • Jakim zagadnieniom będą poświęcone spotkania online

Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zapraszają przedstawicieli biznesu do udziału w konferencjach online poświęconych nowym rozwiązaniom i regulacjom prawnym dotyczącym prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym są proste spółki akcyjne (PSA). Eksperci wyjaśnią, dlaczego PSA mogą być atrakcyjną formą prowadzenia biznesu dla start-upów. Tytuły kolejnych spotkań to m.in.: „Zamówienia publiczne dla MŚP. Polityka zakupowa państwa na lata 2022-2025 pod lupą”, „Akcjonariat pracowniczy – szansa na rozwój firmy czy fikcja?” oraz „Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstw osób fizycznych”. Specjaliści opowiedzą również o zakłóceniach łańcuchów dostaw w Polsce spowodowanych wojną w Ukrainie. Odsłonią też tajniki inwestowania w zielone technologie i przedstawią szacunki, jak efektywność energetyczna wpływa na koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

– Przedsiębiorcy powinni mieć dostęp do rzetelnej wiedzy, która pomaga w efektywnym rozwijaniu działalności gospodarczej. Podczas spotkań eksperci poruszą tematy związane m.in. z technologiami i cyfryzacją, a także opowiedzą o innowacyjnym podejściu w prowadzeniu biznesu – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

Dariusz Budrowski, prezes PARP, podkreśla, że ubiegłoroczny cykl konferencji cieszył się wśród przedsiębiorców sporym zainteresowaniem.

– W tym roku chcemy dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców. Tematy spotkań są bardzo zróżnicowane. Będą o nich mówić specjaliści w swoich dziedzinach – zaznacza Dariusz Budrowski.

Cykl konferencji rozpocznie się 8 listopada i będzie kontynuowany przez kolejnych pięć tygodni, w każdy wtorek i czwartek. Spotkania będą transmitowane na stronie www.parp.gov.pl/idearozwojubiznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane