Darmowe doradztwo biznesowe

opublikowano: 14-05-2012, 00:00

Doradztwo w zakresie prawa, eksportu, funduszy UE — to oferta Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług.

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji (PIGIEiK) zaprasza przedsiębiorców oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą do skorzystania z bezpłatnych usług Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług (KSU). Indywidualne spotkania odbywają się bezpośrednio w poznańskiej siedzibie izby lub w ramach terenowych dyżurów — w wybrane dni są prowadzone w Murowanej Goślinie, Tarnowie Podgórnym, Szamotułach, Puszczykowie, Rokietnicy i Suchym Lesie. Dla lokalnych przedsiębiorców jest to o tyle korzystne, o ile, jak mówi Maria Szwarc, konsultant i zastępca dyrektora PIGIEiK, w miejscowościach poniżej 10 tys. mieszkańców zwykle nie działają odrębne firmy consultingowe i dostęp przedsiębiorców do informacji czy doradztwa jest utrudniony.

— Ofertę kierujemy zarówno do firm od dawna obecnych na rynku, jak i tych, które dopiero zaczynają działalność. Wsparcie znajdą też osoby planujące założenie firmy. Co więcej,nie obowiązuje rejonizacja — podkreśla Maria Szwarc.

Część usług jest świadczona bezpłatnie, część za opłatą znacznie niższą od rynkowych stawek. Punkty konsultacyjne bowiem są dofinansowywane z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa. Punkt Konsultacyjny KSU działający przy PIGIEiK w pakiecie bezpłatnym ma m.in. usługi informacyjne dotyczące administracyjno-prawnych aspektów zakładania, prowadzenia i zamykania działalności gospodarczej, zatrudniania cudzoziemców, świadczenia usług na odległość, ochrony własności intelektualnej, systemówjakości ISO 9001 i HACCP, możliwość uzyskania finansowania działalności z różnych źródeł.

Natomiast cena asysty w rozpoczynaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej wynosi 10 proc. wartości usługi. Podobne punkty istnieją w całej Polsce (w sumie jest ich 51). Są finansowane w ramach projektu systemowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Zapewnienie usług z zakresu rozwoju firmy dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w formule one-stop-shops”. Informacje o nich są dostępne na www.ksu.parp.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane