Dase ściga forumowiczów

MZAT
opublikowano: 11-04-2014, 17:19

Spółka z NewConnect tropi osoby, które - jej zdaniem - zniesławiają ją na forach internetowych.

Trzeba uważać na to, co się pisze – zwłaszcza o spółkach giełdowych – bo nigdy nie wiadomo, kto to czyta. W piątek po południu zarząd notowanej na NewConnect finansowej spółki Dase Financial Group w raporcie bieżącym przyznał, że uważnie czyta fora dla inwestorów. I zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec tych, którzy źle pisali o spółce.

„W związku z pojawiającymi się na forach internetowych komentarzami godzącymi w wizerunek firmy, a dotyczącymi akcjonariuszy spółki, zarząd Dase Financial Group S.A. informuje, iż poruszane w komentarzach kwestie rzekomych spraw sądowych czy egzekucyjnych są sprawami prywatnymi akcjonariuszy, jeśli w ogóle mają miejsce, na które spółka nie ma żadnego wpływu, jak również które to sprawy nie mają żadnego wpływu na spółkę, ani nie wpływają w żaden sposób na jej działalność lub wyniki finansowe” – głosi raport bieżący.

O co chodzi? W ostatnich tygodniach na forach inwestorskich można było znaleźć komentarze w rodzaju „komornik puka już mocno, zajął nieruchomości prywatne głównego udziałowca. To dopiero wierzchołek góry lodowej". Sebastian Owczarski, prezes i główny akcjonariusz spółki (ma 34,5 proc. akcji, jego żona ma kolejnych 28,5 proc.) nie zamierza puścić tego płazem.

„Spółka podjęła odpowiednie kroki celem ustalenia osób odpowiedzialnych i wyciągnięcia konsekwencji prawnych oraz złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wszczęcie postępowania w przedmiocie podejrzenia manipulacji instrumentami finansowymi poprzez rozpowszechnianie za pomocą internetu fałszywych i nierzetelnych informacji oraz pogłosek, które wprowadzają i mogą wprowadzać w błąd w zakresie instrumentów finansowych" - głosi raport bieżący.
Dase to spółka z branży usług finansowych – jej podstawową działalnością jest prowadzenie kilku placówek franczyzowych mBanku, inwestuje też w mniejsze firmy z branży internetowej czy IT. W ubiegłym roku miała 4,04 mln zł przychodów (o 15 proc. więcej niż rok wcześniej), notując przy tym 475 tys. zł czystego zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Dase ściga forumowiczów