DataWalk przedstawił szacunkowe wyniki

opublikowano: 16-11-2021, 07:44

Po trzech kwartałach 2021 r. DataWalk ma 4,25 mln zł skonsolidowanej straty netto, wynika z szacunkowych danych zarządu.

Strata jest o 31 proc. niższa niż przed rokiem. W samym III kwartale strata wyniosła około 2,9 mln zł (wobec 3,67 mln zł zysku w II kwartale).

Przychody po trzech kwartałach to 19,96 mln zł (+123 proc.), a w samym III kwartale 5,86 mln zł.

– Równolegle do penetracji sektora rządowego w najbardziej zaawansowanych analitycznie regionach świata skupiamy się na sektorze komercyjnym. Pierwsi klienci z tego obszaru to dla nas kluczowe referencje i nauka o nowych zastosowaniach platformy DataWalk, co zgodnie z praktyką jest pierwszym krokiem w budowaniu powtarzalnej sprzedaży w nowych obszarach - komentuje ” – mówi Paweł Wieczyński, prezes DataWalk.

W III kwartale spółka dokonała odpisu aktualizującego wartość DataWalk Inc., amerykańskiej spółki zależnej, na kwotę 9,4 mln zł. Łączna sum odpisów po trzech kwartałach wyniosła 16,1 mln zł. Odpisy ma wpływ na wynik jednostkowy (strata netto wyniosła 12,8 mln zł) i ma charakter niepieniężny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane