DB rekomenduje: TRZYMAJ akcje Pekao SA

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 02-12-2002, 21:07

Potencjał wzrostu kursu Pekao SA jest ograniczony – oceniają analitycy Deutsche Bank. W raporcie z 27 listopada wycenili oni akcję spółki na 99 zł i rozpoczęli ponowne wystawianie rekomendacji od TRZYMAJ.

Chociaż analitycy uwzględnili w swych szacunkach 52 mln zł zysku netto ze sprzedaży akcji Polcardu w IV kwartale, roczny wynik Pekao SA będzie o 57 mln zł niższy niż zakładany przez zarząd 1 mld zł.

Bank ma możliwość dalszego ograniczania kosztów, ale spadające stopy procentowe i rosnąca konkurencja może obniżyć jego wysoką marżę odsetkową w średnim terminie.

Raport podkreśla ciągle zdrowe fundamenty Pekao SA, silną pozycję rynkową i potencjalne korzyści wynikające z wejścia do eurolandu i spodziewanego ożywienia gospodarczego.

Analitycy zwracają jednak uwagę, że przy obecnym kursie (99,1 zł z dnia wydania rekomendacji), bank jest wyceniany z 5-proc. premią wobec BZ WBK i 42-proc. wobec BPH BPK (w oparciu o stosunek ceny do wartości księgowej w 2003 r.).

W poniedziałek kurs Pekao SA wynosił 100,5 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DB rekomenduje: TRZYMAJ akcje Pekao SA