Dealerzy TMS Brokers komentują wyniki PB

  • pb.pl na forex
opublikowano: 29-05-2012, 10:41

Kierunek, w którym podąży wycena redakcyjnego portfela, powinien wskazać rynek eurodolara.

Mimo chwilowej poprawy nastrojów na początku wczorajszej sesji, druga część poniedziałkowych notowań przyniosła kontynuację ubiegłotygodniowych spadków. Wzrost awersji do ryzyka widać szczególnie na rynku długu, gdzie rosnące rentowności obligacji świadczą o dość dużej niepewności inwestorów. Taki obrót spraw bardzo dobrze wpisał się w strategię przyjętą przez „Puls Biznesu”, którego aktualna stopa zwrotu waha się w okolicach +18 proc.

Do najbardziej zyskownych pozycji należą niezmiennie amerykańskie obligacje, które wraz z zamkniętą pozycją na niemieckich bundach odpowiadają za ponad 80 proc. zysków. Wczoraj zarządzający zdecydowali się również na powiększenie swojej ekspozycji na amerykańskim indeksie S&P 500, dokupując dwie setne lota i zmniejszając tym samym pokrycie depozytu przez wycenę rachunku do 109 proc.

Patrząc na sytuację w nieco szerszym kontekście, wydaje się, że katalizatorem zmian na rachunku PB może być zachowanie kursu EURUSD w okolicach okrągłej figury 1,25. W przypadku dynamicznego wyjścia dołem, umocnienie dolara powinno pociągnąć za sobą przeceny na giełdach oraz wzrosty rentowności obligacji. Jeśli sprawdzi się natomiast przeciwny scenariusz i główna para obroni kluczowe wsparcie, giełdy czeka większa korekta, co będzie się wiązało z koniecznością ograniczenia ekspozycji przez zarządzających.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dealerzy TMS Brokers komentują wyniki PB