Dębica i PZU walczą na argumenty

KSA
opublikowano: 22-10-2010, 00:00

Egzekucja komornicza została wstrzymana na wniosek oponiarskiej spółki. PZU: standardowa procedura.

Egzekucja komornicza została wstrzymana na wniosek oponiarskiej spółki. PZU: standardowa procedura.

Dębica przedstawiła listę zarzutów w stosunku do egzekucji komorniczej, którą opisaliśmy na łamach "PB" kilka dni temu. Egzekucja była kolejnym etapem sporu o ceny transferowe, który toczy się między Goodyearem — właścicielem oponiarskiej spółki — a PZU Asset Management.

Jak podał wczoraj zarząd Dębicy — Sąd Rejonowy w Dębicy na wniosek spółki zawiesił postępowanie egzekucyjne prowadzone przez fundusze z grupy PZU, a niezależnie od tej decyzji Sąd Rejonowy w Warszawie wstrzymał wykonalność postanowienia, na podstawie którego fundusze PZU prowadziły egzekucję.

"Dwa równolegle działające sądy uznały nasze argumenty i na tej podstawie, niezależnie od siebie, oba wstrzymały postępowanie egzekucyjne. Takich rozstrzygnięć spodziewaliśmy się i bardzo nas cieszą, bowiem potwierdzają prawidłowość postępowania Spółki do tej pory, wbrew agresywnie forsowanej przez PZU interpretacji zarzucającej Dębicy nieprzestrzeganie postanowień sądowych" — napisał zarząd oponiarskiej spółki w oświadczeniu.

PZU przekonuje, że zawieszenie czynności komorniczych nie jest niczym dziwnym.

— Zawieszenie egzekucji komorniczej jest standardową procedurą, która służy uzyskaniu przez sąd czasu na zapoznanie się z zarzutami Dębicy odnośnie działań komornika — wyjaśnia Michał Witkowski, rzecznik grupy PZU.

Jego zdaniem, wykonalność postanowienia sądu, na podstawie którego komornik na wniosek PZU prowadził egzekucję, wcale nie została wstrzymana.

— Sąd rejonowy ani nie uchylił, ani nie wstrzymał wykonalności postanowienia zobowiązującego Dębicę do wydania dokumentów dotyczących tzw. transferpricingu — tłumaczy Michał Witkowski.

PZU wciąż stoi na stanowisku, że oponiarska spółka uchyla się od wykonania prawomocnych postanowień sądu. Natomiast Dębica nadal jest zdania, że nie może wydać dokumentów, o które chodzi PZU, bo musi je przechowywać ze względów podatkowych, a komornik działający na zlecenie ubezpieczeniowej grupy posługiwał się tytułem prawnym zawierającym "rażące wady prawne". Ponadto — jak wskazuje zarząd oponiarskiej spółki — nie miał zezwolenia sądu na prowadzenie czynności nocą. Zarzuty Dębicy będą rozpoznane na rozprawie 29 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu