Debiut awangardy Switcha

opublikowano: 04-06-2018, 22:00
aktualizacja: 05-06-2018, 11:57

Po ponad pół roku od oferty akcjonariusze 7Levels będą mogli pohandlować akcjami spółki.

Akcje 7Levels, krakowskiego developera specjalizującego się w tworzeniu gier na zyskującą coraz większą popularność konsolę Nintendo Switch, zadebiutowały dziś na NewConnect.

Spółka z oferty przeprowadzonej w październiku zdobyła 1,5 mln zł na rozpoczęcie prac nad kolejnym projektem oraz wsparcie marketingowe dla gry akcji „Castle of Heart”. Produkcja trafiła do graczy pod koniec marca.

— Dotychczasowa sprzedaż jest na zadowalającym poziomie, a pierwsza duża aktualizacja z ubiegłego tygodnia spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez społeczność graczy. Gra zadebiutowała dotychczas na dwóch z trzech docelowych rynków. Z niecierpliwością czekamy na wyznaczenie daty premiery „Castle of Heart” na rynku azjatyckim, w tym w Japonii, gdzie rzesza fanów Nintendo jest ogromna. Mamy nadzieję, że stanie się tak w ciągu najbliższych miesięcy — mówi Krzysztof Król, wiceprezes spółki.

Od grudnia 2017 r. spółka pracuje nad kolejną grą, która ukaże się w przyszłym roku.

Będzie to przygodowa gra akcji, jednak osadzona w zupełnie innym klimacie niż „Castle of Heart”.

Oferta prywatna spółki warta była 1,5 mln zł, a spółkę wyceniono na 31,5 mln zł.

Ostatnie debiuty producentów gier wypadły bardzo okazale. Akcje Ten Square Games pierwszego dnia notowań poszły w górę o blisko 35 proc., a CreativeForge Games w dniu debiutu dał zarobić 167 proc. Dwa wcześniejsze — Huckleberry Games i The Dust — zakończyły się natomiast kilkudziesięcioprocentową przeceną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Debiut awangardy Switcha