Debiut malucha od wielkich gabarytów

Kamil Zatoński
opublikowano: 21-03-2013, 00:00

Na NewConnect zadebiutują dziś akcje Fabryki Konstrukcji Drewnianych, firmy działającej w segmencie wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych.

Z emisji akcji serii B firma pozyskała 526 tys. zł.

Pieniądze pójdą na budowę nowej hali produkcyjnej. Z kredytu technologiczna firma kupiła już nową linię do klejenia drewna. W 2012 r. przychody firmy wyniosły prawie 4 mln zł, a zysk netto 0,5 mln zł. Waldemar Zieliński, prezes spółki, zapowiada ekspansje nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

— Podjęcie planu ekspansji zagranicznej to m.in. efekt analiz rynku, z których wynika, że częściej stosuje się tam drewno zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i przemysłowym.

Ze względu na nowoczesne zaplecze technologiczne oraz własną bazę transportową jesteśmy samowystarczalni i nie musimy przy montażu konstrukcji korzystać z podmiotów zewnętrznych, co wpływa pozytywnie na czas realizacji projektów, a także ich wycenę — dodaje Waldemar Zieliński. FKD to w tym roku dziesiąty debiutant na NewConnect. Wartość rynkowa spółki według ceny z emisji to 6,5 mln zł. W obrocie będą papiery za 3,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu