Decyzje wkrótce

Paweł Janas
opublikowano: 21-09-2006, 00:00

Skład nowego zarządu Grupy Lotos poznamy we wtorek. Prezes Olechnowicz raczej zostanie, choć ostateczne decyzje resort skarbu podejmie jutro.

Na początku września rada nadzorcza ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na członków zarządu Grupy Lotos. Ostateczne rozstrzygnięcie ma zapaść na początku przyszłego tygodnia.

— Rada spotyka się w poniedziałek na dwudniowym posiedzenie. Ostateczne decyzje w sprawie ustalenia składu i zakresu kompetencji nowego zarządu zapadną we wtorek — poinformował Jan Stefanowicz, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Grupy Lotos.

Zainteresowanie konkursem było — można rzec — umiarkowane. Według Jana Stefanowicza, do rady napłynęło około 20 ofert od kandydatów.

— Do dalszego etapu przeszło 14 osób, do ostatecznych przesłuchań wybierzemy zapewne 80-10. To zależy m.in. od raportu, który w piątek przedstawi nam firma doradztwa personalnego Hudson — podkreśla Jan Stefanowicz.

Nowy zarząd będzie składał się z pięciu osób, choć we wtorek rada może zmienić decyzję w tej sprawie.

Najwięcej emocji wywołuje sprawa ewentualnej zmiany na stanowisku prezesa. Wcześniej w rozmowie z „PB” przedstawiciele rady mówili, że zależy to m.in. od tego, czy plany rozwoju spółki przygotowane przez zarząd wpisują się w nową strategię dla sektora naftowego. Według naszych informacji, obecnie ani rada, ani MSP nie widzą potrzeby odwoływania prezesa Pawła Olechnowicza.

— Ostateczna decyzja zapadnie w piątek podczas spotkania rady z kierownictwem resortu — podkreśla osoba zbliżona do Lotosu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu