Dekorglass jednak inwestuje

MAG
opublikowano: 18-12-2018, 22:00

Miała być wspólna inwestycja ze słoweńską Steklarną, ale nie wyszła. Mimo to, polska firma wyda 156,5 mln zł na trzy projekty.

Dekorglass Działdowo, firma zajmująca się dekoracją opakowań szklanych, dostała od zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu inwestycji. Nie byle jakiej, bo wartej 156,5 mln zł. Na wręczenie decyzji przyjechał do Olsztyna Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i rozwoju.

Kierowana przez Grzegorza Smolińskiego Warmińsko-Mazurska Specjalna
Strefa Ekonomiczna niedługo martwiła się rezygnacją słoweńskiego inwestora z
projektu z Dekorglassem. Polski inwestor zrealizował go sam.
Zobacz więcej

NIE MA TEGO ZŁEGO:

Kierowana przez Grzegorza Smolińskiego Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna niedługo martwiła się rezygnacją słoweńskiego inwestora z projektu z Dekorglassem. Polski inwestor zrealizował go sam. Fot. Marek Wiśniewski

Dekorglass zrealizuje trzy projekty na 13,9 ha: w Działdowie i Komornikach w woj. warmińsko-mazurskim oraz w Turze w woj. kujawsko-pomorskim. Firma zatrudni dodatkowo 50 osób. Rozbuduje i zmodernizuje hutę szkła i zakład dekoracji opakowań szklanych. Aby w pełni zagospodarować odpady poprodukcyjne, wybuduje też zakład produkcji szkła piankowego stosowanego w budownictwie. Dekorglass zaplanował inwestycję w Działdowie dwa lata temu. Wówczas warmińska strefa została poszerzona o grunty należące do Steklarna Hrastnik Polska, spółki, w której słoweński producent opakowań szklanych miał 60 proc. udziałów, a Dekorglass resztę. Firmy planowały budowę huty szkła za 160 mln zł i zatrudnienie co najmniej 200 osób. W listopadzie tego roku Steklarna ogłosiła, że rezygnuje z projektu i planuje rozwój w zakładzie w Hrastniku. Zainwestuje tam w produkcję szkła superpremium„którego nie mogłaby wytwarzać w Polsce ze względu na brak pracowników z odpowiednią wiedzą”. Steklarna wyda 45 mln EUR, a budowa zakładu ma się zakończyć w 2022 r.

Dekorglass to firma rodzinna od 1996 r. Oferuje m.in. malowanie, nadruki wielokolorowe, nadruki metalami szlachetnymi, matowanie chemiczne, metalizację na butelkach kosmetycznych, słoiczkach, butelkach alkoholowych czy szkle użytkowym. Ma 1200 pracowników, partnerów w 81 krajach i obsłużyła 6 tys. klientów, w tym firmy Dior, Gucci czy Johnny Walker.

Dokładnie tydzień wcześniej decyzję o wsparciu w WMSSE dostała inna rodzinna firma — Bujalski, producent zbiorników i konstrukcji ze stali kwasoodpornej stosowanej w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznych. Bujalski zainwestuje w Dywitach pod Olsztynem w halę produkcyjną i centrum logistyczne. Wyda 7,2 mln zł i stworzy 10 etatów. Od 5 września, gdy weszły w życie rozporządzenia do ustawy o wsparciu inwestycji, która wprowadziła specjalną strefę ekonomiczną w całym kraju, WMSSE wydała 10 decyzji, najwięcej spośród 14 spółek zarządzających SSE.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu