Dekpol ma umowę na budowę magazynu dla 7R Logistic

ISBnews
opublikowano: 12-08-2015, 16:35

Dekopl zawarł z 7R Logistic umowę na realizację budynku magazynowo-biurowego w Gdańsku za kwotę "rzędu 25% kapitałów własnych emitenta", podał Dekpol. Wcześniej Dekpol podawał, że wartość projektu mieści się w przedziale 20-30 mln zł.

"Zamawiający zleca wykonawcy realizację inwestycji, na którą składają się roboty ziemne i budowa drogi publicznej oraz budowa w Gdańsku Kowalach hali magazynowej z zapleczem socjalnym z instalacjami wewnętrznymi wraz z zagospodarowaniem terenu w systemie 'projektuj i buduj' oraz wykonanie innych czynności określonych umową. Przedmiot umowy obejmuje przygotowanie i przekazanie zamawiającemu kompletnej dokumentacji projektowej, a następnie uzyskanie niezbędnych pozwoleń, uzgodnień i opinii, poza pozwoleniem na budowę" - głosi komunikat. 

Rozpoczęcie robót ziemnych i budowa drogi publicznej nastąpi bezpośrednio po zawarciu umowy, natomiast roboty dotyczące budowy hali magazynowej rozpoczną się niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na budowę i otrzymaniu przez wykonawcę od zamawiającego pozwolenia na rozpoczęcie tych robót i mają zostać zakończone w terminie kilku miesięcy od dnia otrzymaniu od zamawiającego pozwolenia na rozpoczęcie robót, podano również. 

Dekpol powstał w 1993 r. Jej działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu