Deloitte doradził najwięcej

MAG
opublikowano: 25-06-2010, 00:00

Firma zanotowała

Firma zanotowała

największe na świecie

i w Europie przychody

z konsultingu. Pomogły

kryzys i wszechstronność.

Deloitte został uznany za największą firmę konsultingową pod względem przychodów na świecie — wynika z raportu firmy Gartner. Także w Europie Deloitte zarobił najwięcej (patrz wykres): 1,18 mld USD.

Cały europejski rynek konsultingowy zmniejszył się o 14,9 proc. Pięć firm straciło mniej: Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst Young, KPMG i Fujitsu. Ze 186 firm oferujących usługi doradcze na Starym Kontynencie tylko 18 zwiększyło przychody. Największe spadki zanotowały Accenture, HP, Capgemini i IBM. Stało się tak głównie dlatego, że uzyskiwały sporą część przychodów na rynku brytyjskim, który bardzo ucierpiał w 2009 r.

Pierwsza dziesiątka zwiększyła udział rynkowy o 228 mln USD, czyli o 0,9 proc., do 36,9 proc.

— Zwiększenie zaufania klientów do największych doradców jest pochodną kryzysu ekonomicznego. W trudnych czasach firmy preferują korzystanie z usług sprawdzonych partnerów. Dodatkowo wiele firm prowadzi kompleksowe działania i wchodzi w nowe sektory, dlatego potrzebuje doświadczonego i fachowego konsultanta, który jest w stanie doradzać na wielu płaszczyznach jednocześnie — tłumaczy Dariusz Kraszewski, partner zarządzający działem konsultingu Deloitte Polska.

Deloitte zarobił też najwięcej w skali światowej: 4,3 mld USD. Było to tylko o 0,7 proc. mniej niż w 2008 r. Udział firmy w rynku globalnym wzrósł do 6,2 proc. Drugi na świecie IBM ma 5,6 proc. rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu