Delphi: nagrody za innowacyjność

Mirosław Cichy
opublikowano: 22-03-2002, 00:00

Firma Delphi otrzymała dwie nagrody Premier Automotive Supplier’s Contribution to Excellence (PACE) — Nagroda za Techniczną Doskonałość, w kategorii innowacyjności produktów, za system sterowania wszystkich kół QUADRASTEER oraz pasywny system wykrywania obecności pasażera (PODS).

Opracowany przez Delphi PODS, oparty jest na umieszczonym w siedzeniu czujniku, który w zależności od informacji o obecności pasażera, dostarcza sterownikowi poduszki powietrznej informację, czy uruchomić ją dla pasażera czy też wstrzymać jej działanie. System daje się łatwo adaptować do różnych typów siedzeń, bez umniejszania ich wygody i odporności na zderzenia. Technologia ta ma pomóc producentom samochodów w spełnieniu nowych obowiązujących w USA norm dotyczących minimalizowania obrażeń ciała przez poduszki powietrzne. Pierwszy zastosował ją Ford Motor Company w modelach Jaguara z 2001 r. System zakupił też General Motors, do zastosowania w przyszłych samochodach.

Delphi była pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek tę nowatorską technologię pomiaru wagi pasażera oraz pierwszą, która opracowała prawdziwie pasywny system, zupełnie niezależny od działań kierowcy.

Nagroda PACE przyznawana jest dostawcom części samochodowych w uznaniu ich zasług w adaptowaniu lub ulepszaniu produktów zgodnie z wymagającymi standardami technicznymi.

— Delphi dostarcza użytkownikom samochodów nowoczesne produkty. Czujemy się wyróżnieni tymi nagrodami, są one potwierdzeniem starań firmy, zmierzających do zapewnienia klientom nowoczesnych rozwiązań — twierdzi J.T. Battenberg III, prezes Delphi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Delphi: nagrody za innowacyjność