Dentons wybrał Warszawę

opublikowano: 21-11-2016, 22:00

Kancelaria prawna otwiera pierwsze centrum usług. Zatrudni 150 osób.

Kolejna duża marka inwestuje w Warszawie w centrum usług. Dentons, kancelaria prawna, która ma na świecie ponad 13,5 tys. pracowników w 58 krajach, zatrudni 150 osób.

— Rok temu zaczęliśmy myśleć o centrum usług wspólnych dla naszych firm z Wielkiej Brytanii, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W maju tego roku zdecydowaliśmy się na Warszawę — mówi Brandon Ransley, partner zarządzający Dentons UK. Początkowo na liście było 20 miast, na ostatniej prostej stolica Polski konkurowała z Pragą, Łodzią, Bukaresztem, Liverpoolem i Manchesterem.

— Decyzja Dentonsa potwierdza mocną pozycję Warszawy na światowej mapie usług dla biznesu. Stolica ma najwięcej w Polsce centrów, choć pod względem zatrudnienia w tym sektorze na pierwszym miejscu jest Kraków. Branża rozwija się bardzo dynamicznie: jej pracownicy zajmują jedną czwartą wszystkich nieruchomości biurowych w Polsce, a przewidujemy, że do 2020 r. będzie potrzebowała dodatkowego 1 mln mkw. powierzchni biurowej — komentuje Anna Młyniec z JLL. Dziś w warszawskim biurze kancelarii pracuje 71 osób (spośród 1 tys., które wzięły udział w rekrutacji). Centrum obsługuje: finanse, IT, marketing, business development, HR, ryzyko, jest też zespół kreatywny, a wkrótce dojdą zarządzanie i administracja.

— To pierwsze centrum usług wspólnych Dentonsa. Jeżeli projekt odniesie sukces, otworzymy podobne lub poszerzymy kompetencje warszawskiego — zapowiada Brandon Ransley. Dentons powstał w 2013 r. w wyniku fuzji kilku kancelarii, m.in. Salansa, która jest obecna w Polsce od 25 lat. W polskim oddziale pracuje 360 osób, w tym 200 prawników. W 3,5 roku Dentons stał się największą firmą prawniczą na świecie, a liczba jej partnerów zwiększyła się o 55 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dentons wybrał Warszawę