Detaliści i dane podbili ceny akcji w USA

Marek Druś
opublikowano: 07-09-2007, 00:00

Amerykańscy inwestorzy dostali w czwartek zestaw dobrych i złych wiadomości. Wynik sesji wskazuje, że uznali, iż dobrych było więcej lub były ważniejsze. Informacja o rekordowej liczbie zajęć nieruchomości w drugim kwartale potwierdziła jedynie fatalną koniunkturę na tym rynku. Obecnie największą obawą jest to, by kłopoty nie przełożyły się na całą gospodarkę. I tu pojawiły się dobre wiadomości.

Najwięksi detaliści — Wal-Mart, Target i Macy’s — poinformowali o wyższej niż oczekiwano sprzedaży w sierpniu. Innym pozytywnym sygnałem była wiadomość o wyższym niż prognozowano sierpniowym wskaźniku aktywności sektora usług. Kolejny dobry znak, szczególnie przed piątkowymi danymi o rynku pracy, to przerwanie trwającego siedem tygodni wzrostu liczby nowych bezrobotnych. Ostatni pozytywny impuls to utrzymanie się notowań ropy poniżej 77 USD za baryłkę.

Wśród największych spółek drożał Merck, który obronił się przed pozwem zbiorowym ofiar leku Vioxx. Taniały akcje Apple, który zapowiedział obniżkę cen iPhone’ów.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane