Deutsche Bank: bitcoin nie odejdzie w przeszłość

opublikowano: 13-12-2017, 08:01
aktualizacja: 13-12-2017, 08:01

Bitcoin nie jest doskonały, ale nie można oczekiwać, że odejdzie w przeszłość, uważa Peter Hooper, główny ekonomista Deutsche Bank Securities Inc.

- Cała ta idea ma potencjalną przyszłość, ale mogłaby być lepiej zaprojektowana – powiedział Hooper. – Ostatecznie, będziemy musieli znaleźć sposób dostosowania się i regulacji, aby uniknąć problemów. Im to jest większe, tym bardziej będzie przyciągało zainteresowanie regulatorów – dodał.

fot. Bloomberg

Regulatorzy zainteresowali się bitcoinem po tym jak jego wartość wzrosła siedemnastokrotnie w tym roku. Randy Quarles, wiceszef Fed ds. regulacji mówił wcześniej w grudniu, że objęcie najpopularniejszej kryptowaluty regulacją „jest warte przemyślenia”. Jerome Powell, który w lutym zostanie szefem Fed, mówił, że krypto waluty mogą być powodem zmartwień. 

- Są potencjalne korzyści z kryptowalut – powiedział  Hooper, wskazując m.in. na możliwość łatwego przysyłania pieniędzy za granicę. – Długo potrwa zanim zaczną one konkurować z istniejącymi realnymi walutami, ale są pytania o stabilność finansową – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane