Deutsche Bank i Commerzbank coraz bliżej połączenia

opublikowano: 11-03-2019, 11:46

Dwa największe niemieckie banki zintensyfikowały rozmowy dotyczące połączenia, twierdzą informatorzy Bloomberga.

Choć nie ma wciąż formalnego mandatu do planowania fuzji i inne opcje wciąż nie zostały wykluczone, prawdopodobieństwo połączenia wzrosło bo prezes Deutsche Banku Christian Sewing przestał odrzucać ten pomysł, twierdzi informator agencji. Powiedział, że zarząd banku wydał zgodę na prowadzenie rozmów z Commerzbankiem.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Inni informatorzy Bloomberga wskazują na akceptację Ministerstwa Finansów dla pomysłu fuzji dwóch największych niemieckich banków „zanim sytuacja stanie się gorsza” i będzie im trudniej wspierać małe i średnie firmy, które stanowią kręgosłup niemieckiej gospodarki.

Tymczasem Reuters informuje, że według jego źródeł rządowych obawy o kondycję Deutsche Banku skłaniają Berlin do parcia do fuzji z Commerzbankiem pomimo wiążących się z tym strat finansowych. Chodzi m.in. o wynikającą ze zmiany struktury właścicielskiej konieczność rewaluacji aktywów banków w oparciu o ceny rynkowe, która może skutkować „dziurą wielkości wielu miliardów euro”.

Agencja Moody’s sygnalizowała już wcześniej, że ewentualne połączenie banków może skutkować „obniżeniem wyceny części aktywów Commerzbanku”.

Informatorzy Reutersa podkreślają, że władze Niemiec liczą na to iż dobra sytuacja na rynku pracy pozwoliłaby ograniczyć negatywne skutki cięć zatrudnienia wynikające z fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku. 

Akcje Deutsche Banku drożeją o prawie 2 proc., a Commerzbanku o ponad 4 proc. 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy