Deutsche Bank: Trzy argumenty przemawiające za akcjami

Zdaniem analityka Deutsche Banku Grega Poole’a mimo wzrostu giełdowych wycen inwestorom nie pozostaje nic innego, jak dalej zwiększać zaangażowanie w akcjach.

Wiele rozwiniętych rynków akcji jest blisko historycznych szczytów, część znanych inwestorów przyznaje, że wyceny – przynajmniej amerykańskich – akcji są już mocno wyśrubowane, a na dodatek Fed przymierza się do ograniczenia wsparcia dla gospodarki. Mimo to analityk Deutsche Banku Greg Poole radzi, by dalej kupować akcje. Jak zauważa, cechą charakterystyczną pierwszej fazy hossy jest zawsze wzrost wskaźników wyceny. Zyski spółek zaczynają się zwiększać dopiero w drugiej fazie.

- Po blisko dwóch latach obniżania oczekiwań wobec zysków jesteśmy coraz bardziej pewni, że moment przełomu w wynikach spółek jest na wyciągnięcie ręki – przekonuje w raporcie Greg Poole.

Oto trzy argumenty, które według niego potwierdzają tą tezę:

- W sierpniu aż 80 proc. wskaźników PMI na świecie wskazało na poprawę koniunktury w krajach, dla których są obliczane. Taki wynik wskazuje na przyspieszenie dynamiki globalnego produktu w trzecim kwartale do 4,0 proc. Tymczasem dotychczasowe prognozy Deutsche Banku na 2014 r. mówiły o 3,8 proc. wzroście gospodarczym;

- Przedsiębiorstwa komentują bieżącą sytuację z ostrożnym optymizmem;

- Banki centralne utrzymują ultrałagodną politykę. Zapowiadają powstrzymanie się od podwyżek stóp, które mogłyby zdusić ożywienie gospodarcze. Ostatnie odroczenie momentu rozpoczęcia wygaszania programów Fedu przemawia za faworyzowaniem akcji kosztem obligacji. Linię zbliżoną do Fedu przyjmuje też EBC, którego szef Mario Draghi zapowiedział w tym tygodniu, że w razie potrzeby bank rozważy dalsze kroki zmierzające do zwiększenia płynności w systemie finansowym strefy euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, BusinessInsider

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deutsche Bank: Trzy argumenty przemawiające za akcjami