Deutsche Boerse chce kupić akcje giełdy Nasdaq-prasa

Spółka Akcyjna NOVITA
opublikowano: 17-01-2001, 11:12

FRANKFURT (Reuters) - Deutsche Boerse, operator giełdy we Frankfurcie, zamierza kupić akcje amerykańskiej giełdy nowych technologii Nasdaq. Środki na ten cel pozyska w zbliżającej się ofercie publicznej, poinformował w środę niemiecki tygodnik Focus.

Powołując się na "źródła związane z akcjonariuszami" Focus napisał, że prezes Deutsche Boerse Werner Seifert i szef Nasdaq Frank Zarb już ustalili warunki transakcji. Rzecznik Deutsche Boerse odmówił komentarza.

Prawdopodobnie w lutym Deutsche Boerse zaoferuje w publicznej subskrypcji 30 procent swoich akcji. Operator niemieckiej giełdy ma szanse pozyskać w ten sposób miliard euro.

W ubiegłym roku Deutsche Boerse chciała połączyć się z London Stock Exchange, dzięki czemu powstałby największy w Europie rynek kapitałowy pod nazwą iX. Ostatecznie jednak z planów fuzji nic nie wyszło.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Spółka Akcyjna NOVITA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deutsche Boerse chce kupić akcje giełdy Nasdaq-prasa